מס הכנסה

שוויץ תעביר למס הכנסה מידע על פעילות עסקית של ישראל

שוויץ תעביר למס הכנסה מידע על פעילות עסקית של ישראלים אצלה
11:55, 2 ינואר 2004 / ח' בטבת תשס"ד

מס הכנסה יתחיל לקבל מידע על ישראלים משווייץ, לאחר שבשבוע שעבר אישררו ישראל ושווייץ את אמנת המס ביניהן. מידע על פעילות של ישראלים בשווייץ, שלא דווח עד כה למס הכנסה, יועבר לישראל על ידי השלטונות השווייציים.

עיקר הפעילות של ישראלים בשווייץ הוא בהשקעות פיננסיות; פעילות זו נעלמה במשך שנים מאגף מס ההכנסה הישראלי, בשל העובדה ששלטונות שווייץ לא דיווחו על פעילות של אזרחים זרים אצלם.

שטסמן: השימוש במאכרים מותר בחוק וטוב שכך

 עם זאת, אמר המנכ"ל לשעבר של הביטוח הלאומי: "התופעה אינה רצויה; הקמנו ועדה לבדיקת גבולות המותר והאסור בנושא, ולתיקון המצב הקיים". נציבת מס הכנסה: זו תופעה חמורה למרות שהיא חוקית
תני גולדשטיין

"אנשים פונים למאכרים באופן טבעי, בגלל ריבוי המידע, ובגלל שהם לא יודעים איך לפנות אלינו". כך אמר היום (א') מנכ"ל הביטוח הלאומי עד לאחרונה, יוחנן שטסמן, בפורום העסקים של המגזין "דה-מארקר" שהתקיים בת"א.

קרדיט:  ידיעות אחרונות 4/1/04 

לחץ כאן לפתיחת הקובץ
 

איך לקבל צ'ק ממס הכנסה

 עבדת בשני מקומות במקביל, החלפת מקום עבודה, שילמת משכנתא, את אם חד-הורית, התגרשת, הפקדת לקופת גמל - אלו רק חלק מהמקרים בהם שכירים יכולים לקבל החזרים ממס הכנסה. איך זה עובד וממה להיזהר

קרדיט:  ידיעות אחרונות 16/11/03 

לחץ כאן לפתיחת הקובץ

מתן החלטות מיסוי ע"י רשות המס

במתן החלטות מיסוי (פרה רולינג) קשור ברצונם של הצדדים לעסקה לחזות את תוצאותיה תוך צמצום מרכיבי אי הוודאות והסיכונים.
חבות המס בעסקה היא בין המרכיבים המשמעותיים בעסקאות. במקרים רבים קשה לחזות את היקף חבות המס וזאת עקב מורכבותם ואופיים הסבוך של דיני המס.
בעידן של גלובליזציה, ליברליזציה של המטבע ופתיחת שווקים, הקושי בחיזוי תוצאות המס מקבל משנה תוקף.
אחד האמצעים המקובלים בעולם וגם בישראל, להתמודדות עם הבעיות המתוארות לעיל, הנו הסדרת הליך מינהלי מול רשויות המס לקבלת החלטת מיסוי.

קרדיט:  נציבות מס הכנסה