שאלות ותשובות

שלום, אחותי חיה בישראל עד גיל 60 שנה ושלמה את חובה לביטוח הלאומי

קצבת זקנה משולמת כעקרון רק לתושב הארץ. שהות בחוץ לארץ מעל ל-6 חודשים מחייבת במרבית המקרים הפסקת תשלומי הקצבה.
המשיב: מנחם קירשבלום, יועץ מס   k-m@kirshbloom.co.il

החברה שבבעלותי ,רכשה בעבר רכב מסחרי וקבלנו החזר מע"מ שהיה כלול ברכישה .

השואל: דודי 
אכן ,לא ניתן לנכות (למעט ניכוי ע"י עוסקים הכלולים בתקנה 14(ב) ) מס תשומות (מע"מ) בגין רכב שנרכש החל מ-1/6/05 והוא מסוג של רכב ממונע על 4 גלגלים ומשקלו אינו עולה על 3,500 ק"ג.
מכירת רכב כנ"ל בעתיד תהא פטורה ממע"מ .

בדו"ח שנתי למס ליחיד, האם עלי לדווח על מלגת הצטיינות אותה אני מקבלת מהאוניברסיטה במקביל להכנסותי?

מלגות לימודים , בד"כ פטורות ממס , אך לא באופן גורף.
ככל שמדובר במלגת הצטיינות , שניתנה לך , ללא מתן כל תמורה מצדך בעבור קבלת המלגה ,היא תהיה פטורה ממס .
בדו"ח השנתי יש לדווח על כל הכנסותיך , גם אם הן פטורות ממס (במקום המתאים בטופס 1301)

שלום, הייתי רוצה לדעת - אני בחורה בהריון בשבוע 35

עלייך להמציא למעסיק אישור רפואי המאשר הגבלות בעיסוקים ספציפיים ואז יהיה על המעביד למצוא עבורך עבודה מתאימה אחרת.
המידה שלא תימצא עבודה מתאימה, תחשבי בחופשת מחלה.

אחותי מקבלת הבטחת הכנסה,היא נרשמת ללשכת התעסוקה פעם בשבוע,ב-1/08/07 נסעה לחו"ל וחזרה ב-15/08/07 קרי שבועיים,

את השאלה יש להפנות לפקידי סניף נתניה:

מקבל קצבת הבטחת הכנסה או מקבל קצבת זקנה עם השלמת הכנסה היוצא לחו"ל החל מינואר 2003 לא יהיה זכאי לקבל קצבת הבטחת הכנסה בעבור התקופה שהוא שוהה בחו"ל בכפוף לכללים האלה:

אני חיה עם בן זוגי 7 שנים .

טבת המס שהיא זיכו בגין נטול יכולת (עיוור) קיימת כיום רק ביחס לילדים ולא לבני זוג ולפיכך אינו קיים אף לזוגות נשואים.

חוק מס הכנסה הגדיר לעניינו בני זוג ככאלה שנשואים בלבד וזאת בשינוי ממערכות חוקים אחרים כמו חוק הביטוח הלאומי וחוק הירושה שבהם דין ידועים בציבור כדין נשואים.

שלום אני לאחר לידה ועדיין נהנית משעת הנקה,

סעיף 7(ג)(3) לחוק עבודת נשים קובע כי עובדת רשאית להעדר מעבודתה מתום חופשת הלידה עד תום ארבעה חודשים מאותו יום - שעה אחת ביום, בתנאי שהיא מועסקת במשרה מלאה.

יחד עם זאת ימי עבודה בחול המועד הינם ימי עבודה רגילים !!

שוחחתי עם העובד שלי על הטבת תנאים (לא בשכר אלא בקרן השתלמות/פנסיה).

חלק המעביד הוא תשלום נילווה לשכר וע"כ אינו משנה את הברוטו
ואינו מזכה את העובד בהטבות הקשורות לשכר כגון שכר שעות נוספות, חופש פיצוי פיטורים וכיוצ"ב

שלום רב. ביוני 2006 מולאים לי 61 שנה.

גיל הפרישה לילידת 6/1945 הוא 61 ואלייך להגיש תביעה לצורך כך בטופס המתאים (לחצי כאן)
זכאותך מותנית במבחן הכנסות מעבודה ,הסכום המרבי נכון להיום 4,208 ש"ח ליחיד או 5,611 לזוג.
הנך רשאית לדחות את התביעה עד 5 שנים ולזכות עקב הדחייה בקצבה מוגדלת ב-5% לכל שנת דחייה.

עמודים